Jdi na obsah Jdi na menu
 


Týdenní pobyt v Rokytnici nad Jizerou - červenec 2013

14. 2. 2014

Seniorský tábor v Rokytnici nad Jizerou.

Ve dnech 15. – 21. července 2013 se uskutečnil v Pensionu Družba v Rokytnici nad Jizerou-Františkově tábor seniorů z Benátek nad Jizerou. 

S ubytováním ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím, se stravováním 5x denně i s obsluhou penzionu jsme byli spokojeni.

Náplní tábora byl bohatý celodenní program, který na vysoké úrovni zajišťovala paní Růžena Dibitanzlová  s  paní Eliškou Žídkovou.

Navštívili jsem Muzeum krkonošských řemesel a výrobu perličkových ozdob RAUTIS v Poniklé.

Během dne jsme prováděli ruční práce s pedigem (tvorba košíčků  a  misek). Při práci s papírem  jsem vytvořili různé ozdobné košíčky (Pozn.redakce:Výrobky budou vystaveny na výstavě ručních prací seniorů v benáteckém muzeu od. 28.8. do 27.9.2013).

Vedle pracovní činnosti byl zařazen relaxační tělocvik (hra s padákem, házení míčků do koše,magnetické šipky, vodní pistole apod.).

Krátké zdravotní procházky kolem penzionu jsme rozšířili o malý pěší výlet do Rokytnice nad Jizerou.

Večerní program byl opět přímo nabitý: promítalo se video z denní činnosti, které pořídila neustále aktivní paní vedoucí. Následovaly společenské hry,vzpomínky účastníků na svou svatbu a své nejbližší. Nechyběl poslech televize,večerní grilování i společenský večer.

Odvoz účastnílků tam i zpět zajistilo město Benátky nad Jizerou. Ve středu 17.7.nás navštívil pan starosta Jaroslav Král  a pan tajemník Marek Mařík. Bylo to milé setkání. Vyjadřujeme poděkování panu starostovi a Zastupitelstvu města za zájem a péči o seniory.

Velký dík patří naší milé paní vedoucí Růženě Dibitanzlové a paní Elišce Žídkové.

 Za velmi krásného počasí v kouzelné přírodě týden rychle uběhl a vrátili jsem se do našich Benátek. Jistě ještě dlouho nám zůstanou vzpomínky na krásné zážitky.

                                                                              Za účastníky seniorského tábora

                                                                                                  Vladislav Semecký